Oslava 8. mája

Naše Slovensko je malá, no rozmanitá krajina. Každá slovenská obec je jedinečná svojimi obyvateľmi a ich životom, ktorý ich vystihuje a napĺňa. Reč, zvyky a tradície, kultúrne a spoločenské dianie v obci, i zachovávanie kultúrnych a historických pamiatok tvoria ľudovú kultúru, ktorá je hrdosťou pre obyvateľov a zaujímavosťou pre návštevníkov obce a turistov.

V týchto článkoch si môžete prečítať o živote a kultúre v našej obci Muránska Lehota.

 08.05.2015

Oslava 70. výročia víťazstva nad fašizmom a nacizmom a ukončenia 2. svetovej vojny.

Vo sviatočný Deň víťazstva nad fašizmom – 8. mája 2015 - si aj naša obec pripomenula a oslávila 70. výročie ukončenia Druhej svetovej vojny zapálením Vatry oslobodenia.

Akcia sa konala pod vedením Obce Muránska Lehota, ktorá s pomocou dobrovoľníkov postavila Vatru na obecnej lúke pri vstupe do dedinky, a tak sa vďaka ľahšiemu prístupu mohli Vatry zúčastniť všetky generácie ľudí žijúcich v obci.
Z Vatry sa po rokoch potešili staršie generácie, ktoré si Vatru pamätajú ešte z čias, keď sa stavala pod Príslopom. Mladšie generácie a mládež mala možnosť stretnúť svojich známych a priateľov, a deti sa vyhrali najmä na ihrisku, preliezkach a hojdačkách oproti pri obecnom úrade.
Na akcii sa podávalo malé občerstvenie, a prekvapením pre všetkých bol ohňostroj pripravený obyvateľmi obce.Ako súčasť oslavy sa deň pred pálením Vatry - 7. mája 2015 –  uskutočnil už tradičný akt kladenia venca na počesť a pamiatku vojakom padlým v Druhej svetovej vojne, kde po príhovore člena Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov zaspieval aj náš dedinský spevokol Ľahota ľudovú pieseň Tichá noc, tmavá noc, krásna je. Video si môžte pozrieť TU

Všetky fotky z prípravy a pálenia vatry a kladenia venca si môžete pozrieť v našej fotogalérii kliknutím na zvýraznené slová.


Aktivity obce a občanov